05/04/2026
Преди 8 год , когато започнах с идеята да свалям килограми и когато трябваше да си напасна навиците към т.нар. здравословни алтернативи , ми се доплакваше , понеже ми бе много трудно . Осъзнавах , че храната , която обичайно хапвах , ми действаше като наркотик . Не можех без 100 гр шоколад за десерт след вечеря . Дори рекордът ми , не рядко, е бил от големите . Храних се по веднъж на ден и вечерта бях ламята Спаска за норматив. . . И понеже гледам , че страницата ми е събрала немалко последователи , ще ви споделя , че в момента не изглеждам като футболна съпруга ,но съм далеч от старата си физическа версия .Равносметката ми е 15 кг надолу ,Леко ми е , когато се нахраня , нямам пъпки и не съм грохнал звяр с ежедневен стомашно-чревен дискомфорт , крив до безобразие . С времето свикваш и си създаваш навици . Без резки лишения , дори и до днес . Като всяка жена умирам за сладко и тесто , обичам и бирата , и чаша хубаво вино , поне 2 пъти седмично. Но количествата от тези "стари навици" са в пъти по-малко от едно време и започват да не ти липсват и толкова . Днес ще ви споделя една много , ама много лесна рецепта за понички . Ако нямате съответните формички , може да си ги изпечете като мъфинки и да ги поръсите със "захаросана" канела . Една поничка е 75 калорийки и е перфектен засиюаю десерт по всяко време .
За сместа :
1 яйце ;
30 гр подсладител ;
75 гр кисело мляко с 0 % масленост ( Олимпус само това е на пазара , кофичка от 200 гр , ако няма и 2 % става 'айде па ся " ) ;
50 мл ядково мляко неподсладено ( и с обикновено става ) ;
90 гр брашно ( аз смесих бяло и безглутеново ) , бакпулвер 10 гр и ванилия ;
За поръската
1 с.л. еритрол и 1 ч.л. канела . Малко пр.мляко за намазване, за да полепне поръската .
В купа разбивате яйцето с подсладителя и всичко останало . Получава се кексово тесто . Разпределяте го по формите и печете до готовност на 180 гр. Когато изстинат добре намазвате малко с прясно мляко и ги топите в поръската , за да полепне . Страхотни и забавни се получиха !