14/05/2026
Wist je dat asperges en goede olijfolie een topcombinatie zijn? Dat bewijst dit receptje!
1 Breng gezouten water aan de kook voor 500 gr spaghetti. Hou een beetje kookvocht bij voor als het straks nodig is bij de saus.
2 Schil de asperges en maak er later bouillon van voor soep of risotto (niet nodig voor dit gerecht). Snij de asperges in stukken zo groot als je ze straks in je pasta wil.
3 Zet een grote pan op het vuur en maak die zachtjes warm. Doe er lekker veel olijfolie in en voeg de asperges toe. Doe er wat zout bij en zet het vuur op een gemiddelde stand. Doe het deksel op de pan, zodat het vocht dat uit de asperges komt, terugvloeit naar de pan. Proef na vijf minuutjes al eens of de structuur goed is. Indien niet, laat je nog wat langer stoven. Anders zet je het vuur al uit.
4 Meng de gekookte pasta met de gare asperges. Doe er geraspte parmezaanse kaas bij en wat peterselie.
5 Optioneel, maar super lekker: pangrattato. Hiervoor maal je oud brood fijn in een foodprocessor of blender en bak je die in de pan met olijfolie, geraspte citroenschil, (gerookt) paprikapoeder, een uitgeperst teentje knoflook en peper en zout naar smaak.
Onze olijfolie kun je kopen bij de overheerlijke asperges van Asperges Hertenveld. En naar alle marktjes brengen we de beste pasta van Arte Agricola mee.
Smakelijk!