02/06/2026
Op verzoek van heel wat klanten posten we hier nog eens een recept. Laat je inspireren door dit snelklaar gerechtje - gemaakt door Peter [de papa van]. Snel klaar, want als de papa kookt is het vaak met restjes, maar oh-zo-lekker 😋
Voor deze 'italiaanse-duikboot-variant' [voor 4 personen] heb je nodig:
★400g Lamsgehakt
★2 of 3 aubergines in lange schijven gesneden
★250g ricotta van BioVerde
★[een restje] aardappelpuree [van een 6tal aardappelen]
★1 ui & 2 teentjes knoflook
★1 pot tomatensaus met aubergines van Valdibella
★60 g geraspte parmezaanse kaas van Santa Rita
★Kruiden: oregano, peper en zout
★Oijfolie van
👨🏼🍳 Zo maak je het:
🍆 Snijd de aubergines in de lengte in dunne plakken. Bak het gehakt rul in een pan met de gesnipperde ui en knoflook. Voeg de pot tomatensaus, een snuf oregano en peper en zout toe. Laat dit kort sudderen.
Bestrijk de plakken aubergine met olie en bak of grill ze in een pan tot ze zacht en bruin zijn.
🥔 Maak intussen een romige aardappelpuree of warm het restje op.
🔥Vet een ovenschaal in. Leg onderaan een laagje aubergine. Schep hier de helft van de saus op. Verdeel hierover de helft van de ricotta. Herhaal dit [aubergine -> gehakt -> ricotta] en eindig met een laagje aubergine.
Als laatste laag gebruik je de puree [strijk deze glad]. Strooi er nog een laagje parmezaanse kaas overheen.
Zet de schaal ongeveer 15 minuten in een voorverwarmde oven op 220°C en daarna nog een 5-tal minuutjes onder de grill - tot de bovenkant een mooi goudbruin korstje heeft.
Smakelijk!
👇
👉 Alle [ja, echt álle!] ingrediënten zijn te koop bij ons in de hoevewinkel!