Jíme v Ostravě

Jíme v Ostravě Ty nejlepší tipy na podniky v Ostravě na jednom místě.

Ollies jede 🔥Ollies bistro má zcela nové menu s nadupanými snídaněmi a kromě toho také novou krytou pergolu 😍. Ideální m...
06/06/2026

Ollies jede 🔥

Ollies bistro má zcela nové menu s nadupanými snídaněmi a kromě toho také novou krytou pergolu 😍. Ideální místo na snídani bez ohledu na počasí.

Z nabídky jsme vybrali:
🥗 Snídaňový bowl - 2 vejce na hniličku, avokádo, cottage, pečené batáty, opečená slanina, rajčata, sezamová semínka, čerstvý salát (259 Kč)
🍐 French toast s karamelizovanými hruškami - toastový chléb, karamelizované hrušky, zakysaná smetana, popcorn z pohanky, skořice (199 Kč)
🥑 AVOchléb - kváskový chléb, crème fraîche, avokádo, zastřené vejce, rajče, prosciutto, baby salát (249 Kč)
🦋 Limonáda bezinka & butterfly pea (95 Kč)
🌿 Limonáda grep & rozmarýn s acai (95 Kč)
☕️ Espresso tonic (95 Kč)
🍵 Ledová matcha malina & kokos (140 Kč)

Snídaně byly jedním slovem skvělé 🤍. Musím vyzdvihnout hlavně AVOchléb, kde prosciutto, avokádo a zastřené vejce vytvořily perfektní kombinaci. Obecně mě těší, že své milované prosciutto vídám v nabídce podniků čím dál častěji 😁

Snídaňový bowl si dal přítel a taky si moc pochutnal. Je to zdravá, ale zároveň pořádně vydatná snídaně s více než 30 g bílkovin, což jsme po ranním tréninku opravdu ocenili 💪
French toast jsme si dali napůl jako sladkou tečku a byl výborný 😍 Nejvíc nás bavila kombinace karamelizovaných hrušek a zakysané smetany.

Co mi ale chutnalo úplně nejvíc, byla matcha 🥰. Klidně bych jí dala 10/10. Poměr ovocné složky, matchi a mléka trefili na jedničku, cítila jsem všechny tři vrstvy.

Na limonády zrovna běžela akce 1+1, takže jsme vyzkoušeli bezinku s butterfly pea a grepovou s rozmarýnem a acai 🍹. Bezinková byla chuťově skvělá a navíc vytvořila na stole nádherný fialový kontrast. Naopak grepová limonáda nám přišla trochu nevýrazná - grep, acai ani rozmarýn nebyly příliš cítit.

Celkově jsme ale byli moc spokojení a určitě se sem vrátíme 🩷

05/06/2026

Ollies bistro má nově brunche a pergolu ☀️

Více v recenzi brzy na profilu 🌸

V pátek jsme s přítelem ráno vyrazili na randíčko do Brim coffee, kde mají nově od minulého týdne snídaně/brunche a taky...
02/06/2026

V pátek jsme s přítelem ráno vyrazili na randíčko do Brim coffee, kde mají nově od minulého týdne snídaně/brunche a taky zahrádku ☀️🥰

Z nabídky jsme vybrali:
🍓 Acai bowl s čerstvým ovocem (145 Kč)
🥯 Půlený bagel se salátkem - jedna půlka caprese s prosciuttem, druhá s Nutellou a ovocem (185 Kč)
🥞 Palačinky (2 ks) - slanina, cheddar, červená cibule (160 Kč)
🍊 Espresso orange (98 Kč)
🍵 Levandulová matcha (98 Kč)
🥤 Domácí limonáda (65 Kč)

V nabídce mě zaujalo opravdu spoustu věcí, takže bylo těžké vybrat jen jednu snídani 😁

Nakonec jsme si s přítelem dali ještě jednu snídani společně napůl a odcházeli jsme opravdu pořádně najedení 🫄

Já si vybrala acai bowl, která byla skvělá! V Ostravě ji nenabízí mnoho podniků a za mě je to ideální letní snídaně. Podává se studená, je osvěžující a porce je opravdu poctivá ☀️

Přítel si dal slané palačinky a moc si pochvaloval kombinaci slaniny, cheddaru a cibulky 🧀

Společně jsme si pak rozdělili ještě bagel, který nás taky moc bavil. Nejvíc nám chutnala část s prosciuttem - jednoduchá kombinace, ale strašně dobrá 😍. Tenhle bagel byl za nás vítěz. Jen bych já osobně místo Nutelly uvítala třeba ořechové máslo, ale chápu, že je to varianta, která potěší i děti ☺️

Kromě našeho výběru tu najdete také řepovou pomazánku, paštiku, jogurt bowl nebo oatmeal tiramisu s proteinem od Vilgainu (tu si musím dát příště) 🤤. Nechybí ani palačinky na sladko i na slano.

Doporučit můžeme i jejich kávu a matchu ☕️🍵. U matchi bych osobně uvítala o něco menší objem mléka, aby více vynikla samotná chuť zeleného čaje, ale jinak nemáme co vytknout.

A ta zahrádka? Naprosto boží ☀️

Restaurace Hotelik ✨Příjemná restaurace s penzionem kousek od Ostravy, konkrétně poblíž tramvajové zastávky Budišovice, ...
26/05/2026

Restaurace Hotelik ✨

Příjemná restaurace s penzionem kousek od Ostravy, konkrétně poblíž tramvajové
zastávky Budišovice, Zátiší. Dostanete se sem tramvají číslo 5 z Vřesinské nebo autem z Poruby asi za 15 minut ☺️

Z nabídky jsme vybrali:
🍲 Vývar s nudlemi (55 Kč)
🍲 Polévka dle denní nabídky - zelná (65 Kč)
🍄‍🟫 Konfitovaný vepřový bůček s houbovým kubou (325 Kč)
🥗 Salát s kuřecím masem a toastem (235 Kč)
🥩 Vepřová líčka na červeném víně s bramborovým pyré a chipsy z kořenové zeleniny (315 Kč)
🍗 Kuřecí pikantní nudličky s jasmínovou rýží (255 Kč)
+ čaj, voda, Birell, Coca-Cola Zero, cappuccino a espresso lungo
💸 Celkem 1712 Kč

S rodinkou jsme vyrazili v sobotu a chytli jsme jedno z posledních volných míst 🥹. Pokud se sem chystáte, určitě doporučujeme rezervaci!

K polévkám jsme dostali i čerstvý chleba a samotné polévky byly skvěle dochucené a moc nám chutnaly ☺️

Všechna jídla byla výborná a zároveň vydatná 😁. Já si dokonce půlku svého salátu odnesla domů a měla jsem z něj ještě oběd na druhý den 🙌

Pokud budete sedět uvnitř, doporučujeme zimní zahradu, která je nově přistavěna od roku 2025 a nabízí moderní interiér a hezký výhled do zahrady ☀️

Místo se nám moc líbilo a jídlo bylo opravdu vynikající 🩷. Podle nás je to skvělé místo nejen na oběd s rodinkou, ale i na oslavu nebo svatební hostinu.

Venku navíc najdete i houpačky pro děti 👧🏼

25/05/2026

Restaurace Hotelik

Natoccino Café☕️🍰Místo, kam si vždycky ráda zajdu na kávu, když jsem v Karolíně 🤍. Jejich zákusky mi moc chutnají a dopo...
21/05/2026

Natoccino Café☕️🍰

Místo, kam si vždycky ráda zajdu na kávu, když jsem v Karolíně 🤍. Jejich zákusky mi moc chutnají a doporučit můžu i zmrzlinu, kterou mají taky skvělou 🍨

V neděli jsme vyrazili s přáteli na laser game, a ještě předtím jsme si udělali malou zastávku právě v Natoccino Café ve Forum Nová Karolina ☺️

Co jsme si dali:
🍮 Dortík černý rybíz (139 Kč)
🍒 Ledový čaj borůvka-třešeň (109 Kč)
☕️ Cappuccino (89 Kč)
🍫 Čoko-karamel eclair (159 Kč)
🥕 Mrkvový dort s vlašskými ořechy (99 Kč)
💧 Filtrovaná voda 0,35 l (29 Kč)

Myslím, že jsme z dezertů vybrali něco z každé kategorie 😁. Mrkváč byl krásně lehký, rybízový dortík svěží a příjemně kyselkavý a eclair zase pořádně sladký a čokoládovo-karamelový 🍫

U mě tentokrát vyhrál právě mrkvový dort, který mi moc chutnal 🥕🤍

Interiér kavárny se mi moc líbí a celkově to tam má příjemnou atmosféru ✨ jen upozorňujeme, že o víkendech tu bývá často plno 🙏🏻

Kromě dezertů si tu můžete dát i zmrzlinu, milkshaky nebo alko i nealko drinky 🍹

Návštěvu určitě doporučujeme 🩷 Já to tu mám sama moc ráda, hlavně to posezení před kavárnou, kdy člověk jen sedí, kouká na lidi a užívá si ten nákupní šrumec okolo ☺️

Adresa

Jasmínová 1738/7
Ostrava
70800

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Jíme v Ostravě zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Jíme v Ostravě:

Sdílet

Kategorie