30/05/2026
Vše začalo loni v zimě, kdy se ozval jistý kuchař z Big Food Garage Restaurant and Bar, že by od nás moc rád odebíral zeleninu do kuchyně. Prý si i přijede neb si jezdí k Farma Vojtěška pro výborný maso 😉
Domluvili jsme se a když byl přebytek začal si jezdit. Pamatuji si, jak jednou přijel pro domluvený špenát a my ho zapomněli sklidit...jen se usmál a v žabkách nám šel pomáhat sbírat 👍
No a na podzim jsme museli poslat starší slípky do polévek a bylo nás na to málo...slovo dalo slovo a přijel i s vlastním nožem a pomáhal kuchat celý den.
A protože je kuchař na horské chatě stejně závislí na počasí jako zemědělec a zima byla slabá na sníh, tak i na návštěvníky hor. A jak sám říká: " Bylo toho na nás s partnerkou moc a najít podobně nalazené pomocníky neni jednoduché" a tak se Michal s partnerkou s garáží rozloučili a vyrazili...Michal se svého poctivého vaření rozhodně vzdát nechce a tak se vydal na další cestu k splnění si svého snu vařit dobrá jídla z dobrých ingrediencí jen někde jinde😉.a prý se potřebuje z toho zápřahu posledních let trochu vzpamatovat 😉a že nám prý moc rád pomůže 🙏 fyzická práce mu tu asi čistí hlavu a odplavuje stres.
Nás asi vyslyšel Vesmír 🙏 takového šikovného, samostatného a schopného chlapíka jsme tu tak potřebovali.
Moc děkujeme Vesmíre i Michale 💚