23/09/2025
Selline lugu Prantsuse lehes. Võltsija pandi vangi.
2. Septembril selline artikkel
4-aastane vanglakaristus võltsitud šampanjat müüvale veinimeistrile.
Aisne'i piirkonnas tegutsev veinimeister sai Reimsis raske karistuse pärast ligi miljoni pudeli võltsitud šampanja müümist.
Eelmise aasta juunis kohtu alla antud veinimeister Didier Chopin mõisteti sel teisipäeval Reimsi kriminaalkohtus neljaks aastaks vangi, (18 kuud reaalset vangistust ja 30 kuud ajatatud) võltsitud šampanja tootmise eest Aisne'i piirkonnas, kasutades Hispaania ja Ardèche'i veine, lõhna- ja maitseaineid ning süsinikdioksiidi. Pettuses, mis kestis aasta aega aastatel 2022–2023, hinnati 800 000 pudeli katteks, mille tulemuseks oli hinnanguliselt mitu miljonit eurot kahju.
56-aastane Didier Chopin, keda süüdistati pettuses, päritolunimetuse omastamises ja ettevõtte varade väärkasutamises, sai jäädava ettevõtte juhtimise keelu. Tema abikaasa, keda koos temaga kohtu alla anti, sai sama karistusega kaheaastase tingimisi vanglakaristuse. Kohus, järgides hoolikalt prokuratuuri soovitusi, keelas paaril viieks aastaks osaleda igasuguses šampanjaga seotud tegevuses.
Samuti määrati trahv 100 000 eurot mõlemale ja 300 000 eurot Chopin SAS-ile. Tsiviilhagejatele ja kannatanutele, sealhulgas Champangne Komiteele (see on vinge organisatsioon, kes luurab üle maailma) ja mitmetele ostjatele, sealhulgas Leclerci kesksele ostuagentuurile Scapest, mõisteti mitu miljonit eurot kahjutasu.
Veinitootja valdusettevõttel oli lisaks ühele kaubamärgile, mida turustati nime all "Champagne Didier Chopin", ütles šampanjakomitee advokaat Diane De Valbray kohtuprotsessi ajal, tuues näiteks Hollandis müüdava Stessoni kaubamärgi. „Kahjuks ei saa me kunagi kindlaks teha Prantsusmaal ja välismaal müüdud pudelite täpset arvu,“ kurtis ta „täiesti petturliku raamatupidamise“ tõttu.
Tervikuna peab nentima, et Champagne Komitee on tugev organisatsioon, kes vaatleb muuseas ka Eesti turgu. Teiseks on need võltsitud pudelid endiselt Aasia internetipoodides liikvel. C’est la vie -selline on elu.
Ce vigneron de l’Aisne vient d’être lourdement condamné à Reims, après avoir écoulé près d’un million de bouteilles de faux champagne.