03/06/2026
Jöttünk, láttunk, taroltunk!
Jelentős mérföldkövet ünnepelhetünk pincészetünk történetében – idén először neveztünk be hazánk egyetlen nemzetközi borversenyére, a Vinagorára, amely 27. alkalommal került megrendezésre. Nagy örömünkre a debütálás nem maradt visszhang nélkül, 17 ország ezer mintája között ringbe szállva ugyanis rögtön három arany- és egy ezüstéremmel, valamint három különdíjjal távoztunk.
🥇A Tar Irsai Olivér aranyérmet nyert, illetve a legmagasabb pontszámot elért magyar Irsai Olivér különdíját a Koroncai Pincével holtversenyben
🥇 A Tar Olaszrizling ugyancsak aranynak örvendhet
🥇 A Tar Chardonnay-t szintén arannyal jutalmazta a zsűri, továbbá különdíjas lett a legmagasabb pontszámot elért chardonnay-ként
🥈 Rajnai rizlingünk ezüstérmet szerzett, valamint bekerült a versenyen szereplő 25 legjobb rajnai rizling közé
Mondanunk sem kell, hogy nagyon büszkék vagyunk az eredményes szereplésre, és természetesen a továbbiakban is azon leszünk, hogy minél több színpadon öregbítsük a csodás Pannonhalmi Borvidék hírnevét.