Hope Well - MORE than just Alpacas

Hope Well - MORE than just Alpacas Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Hope Well - MORE than just Alpacas, Farma, Trzebiatkowa 62, Trzebiatkowa.

Alpaki i inne zwierzęta-konie, osiołki, kozy,owieczki,kury- pozytywna komunikacja z oswojonymi zwierzętami w języku polskim i angielskim(native speaker),terapia dla dzieci,zajęcia botaniczne,poprawa nastroju dla wszystkich w pięknym otoczeniu

31/08/2025

Wilki grasują w naszej okolicy coraz śmielej.... Zabijają psy, owce , alpaki. To straszny widok, co zostawiają po takiej 'wizycie'...😔
Nasze Podhalany robią ostatnio alarm co noc.
Znacie je jako białe przytulne miśki, które można przytulać i głaskać, wielu naszych Gosci tego doświadczyło.
A one również ciężko pracują chroniąc nasze stado. Z nimi zwierzęta są bezpieczne - taką mamy nadzieję...
A tu dyskusja Kasprusia z Gunnarem - wymieniają poglądy... 🌿🌺🤗

25/08/2025

Olaf przed wyjazdem do kliniki. To już 4 miesiące od wypadku. Będzie dobrze💪🏼🌿🌺🤗

Tyle się u nas działo ostatnio, że nie możemy tego przedstawiać w formie dotychczasowej. Czyli - jeden temat na jeden po...
23/07/2025

Tyle się u nas działo ostatnio, że nie możemy tego przedstawiać w formie dotychczasowej. Czyli - jeden temat na jeden post....
Kuriozalnie, brakuje czasu na to żeby dawać Wam nawet krótkie info z intensywnego z życia naszej farmy, w uporządkowanej formie.
Więc dzisiaj będzie telegraficznie i chaotycznie.
I na wesoło 🌿🌺😊
Po pierwsze -wtajemniczeni wiedzą, że nasze Podhalany nie były dotychczas przyjaciółmi kotów, również naszych 😢
Więc gdy Silka, jako ostatni kot wyjechała, nastała długa cisza w temacie.
Tymczasem szczury uznały, że to ich zwycięstwo🙇‍♀️
Panaceum miał być Bondi, nasz słynny z rozkoszy własnych i myśliwskich zapędów Parsson Russell Terrier. Ale udało się to jedynie poniekąd, bo uznal, że jak polować to polować. Bez wyjątków🤷‍♀️
No i tu mamy zgrzyt delikatnie mówiąc. A na to szczury - 'super, do alpak i kur go nie wpuszczą, to my zostajemy i kolonizujemy'. Farma to farma.
Więc gdy była okazja przygarnęliśmy kotki.
Nie jednego. Mamę i sześć kociąt.
Äiti ,Yksi, Kaksi, Kolme, Neljä, Visii, Kuusi.
Mamy rok fiński, jakby ktoś miał z tym problem..😉 Poza tym to banalne jest.
Mama, 1,2,3,4,5,6, każdy chyba umie liczyć do 10 🤔 Ładnie, już zapamiętaliście, prawda? Prawda? 😟
Jak zwykle - darmowe zwierzątka są najdroższe nie tylko w uczuciach, ale i eksploatacji 🙇‍♀️
Ile kotów, tyle chorób. W zasadzie wszystko. Ale ok, z tym dajemy radę.
No ale psy...🤔 Póki co, wszystko idzie dobrym torem, uczymy miłości psio-kociej, na razie bez ofiar😁

Po drugie, strzyża. Tym razem alpaczy fryzjer, manicure i spa. Kulturalnie, na łóżeczku pod parasolem, słoneczko świeci, ptaszki śpiewają, nieomal brakuje tylko drinka z palemką....
Opieka pieszczotliwo-psychologiczna w pakiecie. Bez pośpiechu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Niektórzy niekoniecznie wyrażali absolutny zachwyt, ale głównie boomersi stwierdzili, że spoko🙄
Strzyżenie baby alpak to wyzwanie, dla nas i dla nich 🙇‍♀️ Tahiti po wszystkim zaległa wśród kwiatków na dłużej....

Po trzecie, mamy jak co roku pisklęta wielu generacji, w tym dzieci szczególnej troski. Na tym polu nie mamy typowo polskich problemow z dzietnością, depopulacja nam nie grozi.

Po czwarte, w kolejny mokry, chłodny dzień, znalazłam deszczową alpaczą dziewczynkę na pastwisku. Ten sam scenariusz jak z Pikku Pikku.
Tym razem ogromna, przepiękna królewna o kolorze kawy mokka. I takie imię dostała. Mokka. Żeby nie było - po fińsku jest tak samo 😉😁
Niestety mama, czarna Dakota nie chciała dawać swojej kawowej dziewczynce mleka.
Było więc ściąganie, cudowanie i butla z Naninym, kozim mleczkiem.
I co pomogło po dwóch dniach zmagań?
Dwie godziny naszej rozmowy face to face, pieszczoty i łagodna perswazja.
Po czym moja ukochana Dakotka wstała, rozstawiła spokojnie i szeroko nogi, żeby mała Kawusia mogła się wreszcie najeść...
Kawa z mlekiem. Uff.

Na zakończenie parę fotek - i do szybkiego usłyszenia w wolnej chwili 🌿🌺🤗

PS Był jeszcze Kowal i stomatolog osiolkowy, ale o tym w kolejnym odcinku 🤗

Czy to już Santa Claus....?🤔Nie, to Katan zajada i mruczy - 'MAŁO MAM'.... Bo tak nam się siano udało, to zasługa jest K...
19/07/2025

Czy to już Santa Claus....?🤔
Nie, to Katan zajada i mruczy - 'MAŁO MAM'....
Bo tak nam się siano udało, to zasługa jest Krystiana i troszkę pogody 😉
No i jedni się zapychają, a innym szczęka opada. A wszyscy są zgodni - jest doskonałe.
No a baranek Julian pilnuje i mówi - 'NIE DAM'
🌿🌺🤗

Takie cudo znalazłam dwa dni temu, późnym popołudniem w deszczu na pastwisku... Zwinięte i wychłodzone nieco, urodzone 2...
13/06/2025

Takie cudo znalazłam dwa dni temu, późnym popołudniem w deszczu na pastwisku...
Zwinięte i wychłodzone nieco, urodzone 2 tygodnie przed terminem. W ruch poszły ręczniki i suszarka.
I pomoc w poszukiwaniu tzw. mlekopoju 😉.
No i obeszło się bez kłopotów....
To nasza nowa księżniczka, tak maleńka jak żadne z naszych alpaczych dzieci dotąd ❤️Zaledwie 3,8 kg.
Tak dla porównania Tonga, nasz ubiegłoroczny rekordzista ważył prawie 9kg...
Fuksia, to najlepsza mama na świecie, a dumnym tatą jest Paez.
Ponieważ nasza urocza laleczka jest tak maleńka - a rok w kwestii imion przypominam mamy fiński - otrzymała imię Pikku Pikku.
Mała Mała. Dla przyjaciół Pikkulinka 🤗
Pikku Pikku jest bardzo zgrabna, jej puszyste futerko ma przepiękny kolor, dotychczas nie występujący u naszych alpak. No i oczywiście mięciutkie jak puch... 🥰

Kilka z naszych pięknych kogutków musi niestety opuścić naszą farmę... To rasy sussex, araucana, cochin Jest ich po pros...
17/05/2025

Kilka z naszych pięknych kogutków musi niestety opuścić naszą farmę... To rasy sussex, araucana, cochin
Jest ich po prostu za dużo i kury na tym cierpią.
One są rasowe, wykluły się u nas z jajek w ubiegłym roku
Jeśli ktoś z naszych sympatyków byłby zainteresowany i był w stanie dać im bezpieczny, szczęśliwy domek - prosimy o kontakt.
Jedyny warunek - wyłącznie dalsza hodowla, aż do naturalnego końca ich dni.
W zamian dadzą Wam ogrom radości, poranne budzenie o świcie i powód do dumy - bo są rasowe, zdrowe i prześliczne.
Oraz mnóstwo kolorowych kurczaczków….
Dobrego dnia 🌿🌺🤗

Ostatnie dni w naszej farmie są delikatnie mówiąc - obfitujące w wydarzenia, niekoniecznie szczęśliwe.... 🤷‍♀️Najpierw k...
05/05/2025

Ostatnie dni w naszej farmie są delikatnie mówiąc - obfitujące w wydarzenia, niekoniecznie szczęśliwe.... 🤷‍♀️
Najpierw kura, która osierociła jajka, potem burza, ktora nie oszczędziła kolejnych kurczaczków, gotowych do wyklucia.. 😔😢
A wczoraj ?
Wszyscy znacie powiedzenie:
'Żeby kózka nie skakała, to by.....'
No właśnie.
Tymczasem to nie kózka, tylko baranek Olaf.
Tak sobie skoczył, że zawisł na drzewie na przedniej nóżce. I doszło do dramatu, nie dość, że ciężki, to próbując się uwolnić - zaklinował się całkowicie.
Psy na szczęście dały znać, gdzie wisiał....
Gdyby nie to, strach pomyśleć gdyby nikt nie zauważył.
No i zaczął się wieczór grozy. Niedzielny wieczór dodajmy 🙄
Najpierw trzeba było go jakoś wydobyć, potem zatamować krew, oczyścić ranę i jakoś wstępnie poskładać złamaną paskudnie nóżkę...
Groziła mu amputacja i nie było pewne, że da radę, ale wytrzymał.
Jak zwykle pomogli nam nieocenieni przyjaciele - Marysia i Krystian, mimo późnej pory przybyli natychmiast.
A dzisiaj - klinika Vet-Kart z Kartuz, jak zawsze przyjęła życzliwie i udzieliła pomocy.
I wszyscy nas tam wspierali ratując nóżkę i niewykluczone, również życie Olafa.

Operacja została profesjonalnie przeprowadzona przez szefa kliniki, Pana doktora Kowalkowskiego, więc Olafa nóżka jest poskładana i ześrubowana.
Oczywiście pod pełną kontrolą anestezjologiczną Pani doktor Magdy i asyście zawsze nas wspierającej, o każdej porze, każdego dnia gdy tego potrzebujemy, naszego Dobrego Duszka - Pani doktor Weroniki.
Vet-Kart to niesamowite miejsce, lekarze pełni empatii, zaangażowania i profesjonalizmu. Doskonale wyposażone w nowoczesne urządzenia diagnostyczne.
Pomogli nam już dziesiątki razy we wszystkich problemach naszych zwierzaków.
Bez nich to po prostu byśmy nie dali rady, uratowali nam już całe mnóstwo futrzaków i ptaków i całej reszty...
I na dodatek - pozytywnie zakręceni 😁
Dziękujemy bardzo wszystkim.
Nasz Olaf już stoi na swojej rurkowej podpórce i zajada sianko. Choć rokowania są jeszcze bardzo ostrożne, wierzymy, że wszystko skończy się dobrze.
Jesteście SUPER 🌿🌺🤗❤️

28/04/2025

Jak zostać mamą w jeden dzień...?
Zumba już wie, matka nie musi być tylko jedna.
Odeszła kura, której kurczaczki w jajkach były już całkiem gotowe😢
Został jeden żywy, dwa półżywe walczą w inkubatorze...😔
No to maluszek dostał przyjaciela i na mamusię wytypowaliśmy naszą śliczną Podhalankę😁
Jest biała, miękka i puszysta, kurczaki są zachwycone...
A dla niej wyzwaniem jest różnica wagi
40kg vs 10g...
Ale Zumba jest niezwykle delikatna...
Pozdrawiamy z naszej kolorowej farmy 🌿🌺🤗

14/03/2025

Szaro? Zimno? A u nas tak... 🌿🌺🤗

Adres

Trzebiatkowa 62
Trzebiatkowa
77-134

Telefon

+48603119119

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Hope Well - MORE than just Alpacas umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Hope Well - MORE than just Alpacas:

Udostępnij

Kategoria