26/06/2025
Z delikatnym opóźnieniem, ale już nadrabiamy zaległości :D
W dniu 24 czerwca br. w Restauracji AMADEUS w Puławach Ośrodek Sportów Zimowych Kiczera Ski odbyła się konferencja kończąca realizację projektu "Partnerstwa - filary zrównoważonego rozwoju regionów wiejskich pogranicza słowacko-polskiego” pt. „PARTNERSTWO CZY JEDNOSTRONNA KORZYŚĆ?”.
Konferencję rozpoczął Pan Tadeusz Szałankiewicz – Prezes LGD "Dorzecze Wisłoka" oraz Pan Jaroslav Makatura – Prezes MAS Pod hradom Cicva.
Pierwszy blok tematyczny poświęcony był podsumowaniu realizacji wspólnego projektu, roli i sile partnerstwa oraz długofalowej współpracy i trwałości relacji partnerskich. Prelegentami tego bloku byli:
Pani Magdalena Bolanowska – Kierownik biura LGD "Dorzecze Wisłoka",
Pan Pavol Kanuch – Manadżer MAS Pod hradom Cicva,
Pani Barbara Petek-Matuła – Run Future
Pani Iwona Woch – Prezes Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady" .
Drugi blok tematyczny dotyczył już charakterystyki i doświadczeń związanych z marką „GÓROLSKO SWOBODA produkt regionalny®” oraz omówienia aktualnych możliwości realizacji wspólnych projektów w ramach współpracy trans granicznej. Prelegentami bloku byli:
Pan Leszek Richter regionalny koordynator marki „GÓROLSKO SWOBODA produkt regionalny®”
Pani Nadezda Jurkowa – Regionalna rozvojova agentura Sirava.
Spotkanie zgromadziło przedstawicieli z obu stron granicy - lokalnych grup działania, samorządowców, przedsiębiorców oraz reprezentantów instytucji wspierających rozwój lokalny.
Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w programie kulturalnym przygotowanym przez organizatorów 🙂
Projekt "Partnerstwa - filary zrównoważonego rozwoju regionów wiejskich pogranicza słowacko-polskiego” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Interreg Polska-Słowacja 2021-2027
Zdjęcia: własne, Iwona Woch, powiat sanocki.
Dziękujemy za zaproszenie 🙂