21/05/2026
🧀Szanowni klienci 🙂od dzisiaj dostępne już w Naszym sklepie sery Sernica Dolnośląska spieszcie się ,bo ilość jest ograniczona 🧀😉
Szanowni Państwo,
Pozwolimy sobie Wam dziś opowiedzieć historię związaną ze średniej wielkości
Będzie to trochę dłuższa opowieść, dlatego zachęcamy do tego, żebyście znaleźli kilka minut, zaparzywszy sobie herbatę, czy kawę.
Ostatnio mieliśmy okazję być w pewnym mieście powiatowym... być może nie największym w Polsce, jednakże widać po nim doskonale, że społeczność jest naprawdę żywa, a miasto cały czas się rozrasta. Jego mieszkańcy są naprawdę serdeczni i myślę, że nie skłamiemy tutaj, jeżeli określimy ich białym krukiem na mapie Polski. :)
Dość nietypowe jest to, że miasto to jako jedno z nielicznych cały czas rośnie i ani myśli się cofać w rozwoju...
Mowa tutaj dokładnie o naszej małej , jaką jest Sernica Dolnośląska, a w której mieszka prawie 28 tysięcy ludzi... ludzi, którzy każdego dnia mają swoje obowiązki, życia codzienne, a jednocześnie pamiętają o tym, żeby dbać o własne zdrowie, samopoczucie i wspierają lokalnych rolników i rzemieślników.
Byłoby tutaj dość dużym niedomówieniem stwierdzenie, że są to osoby o ogromnej
Chcemy w tym poście podziękować Wam, że jesteście i zamieszkujecie naszą serową ojczyznę.
Każda Wasza wizyta osobista, czy zdalna to dla nas ogromny zaszczyt i jesteśmy szczęśliwi, że możemy otaczać się takim wyjątkowym gronem. To prawdziwy zaszczyt...
Pozwalamy sobie pisać ten post w związku z początkiem sezonu, który właśnie się rozpoczyna, a który zawsze jednocześnie nastraja nas do ciekawych przemyśleń.
Dziś właśnie chcemy troszkę nawiązać do tej
Będzie to pewny cykl postów, ale od czegoś trzeba jednak zacząć. 😀
Jedną ze składowych tej ww inicjatywy jest wybór... lecz nie byle jaki.
Chodzi o pierwszą fazę powstawania sera, czyli żywienie zwierząt.
Jak sami wiecie, absolutnie ważne jest dla nas, by mleko, z którego powstają nasze sery, było jak najwyższej jakości.
Stąd właśnie co roku zwierzęta, które dają pyszne mleko na nasze produkty, w okolicy połowy kwietnia/początku maja wychodzą na łąki.
Oprócz tego że wyroby z takiego mleka mają cudowny aromat kondensatu skoszonej trawy i siana, którym możemy każdego dnia zachwycać się podczas pracy nad kotłem, a Wy podczas konsumowania naszego nabiału do ostatniego kęsa, jest jeszcze parę konsekwencji wypasu.
Kolejną jest zmieniony profil lipidowy naszych wyrobów.
Wypas powoduje, że w mleku, serach, maśle mamy zwiększony udział kwasów omega 3, m.in. kwasu alfa-linolenowego, który korzystnie wpływa na pracę mózgu, poprawia metabolizm i chroni nas w pewnym stopniu przed nowotworami.
Wybór tej jakości mleka nie jest przypadkowy.
Zwierzęta dają go mniej, ale jest ono o wiele bardziej treściwe i odżywcze dla naszych organizmów.
Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze produktów, zgodnie z myślą, że lepiej zjeść ciut mniej, a lepszej jakości.
Okres wypasu trwa w naszym klimacie ok. 6-7 miesięcy, z czego najbardziej wyjątkowa jest jego pierwsza część trwająca od połowy kwietnia do mniej więcej połowy czerwca, kiedy to większość roślin kwitnie.
Bogactwo aromatów, jakie możemy uzyskać wtedy w serach, w pełni rekompensuje cały trud włożonej weń pracy. :)
Najdoskonalej aromat ten będziecie mogli poczuć w najbliższym czasie w świeżych wyrobach, jak nasze owcze masło, czy twaróg.
Chcielibyśmy, by był to wyjątkowy post, nie taki, jeden z wielu, który zaraz przeminie w gąszczu kolejnych.
Pozwólmy nieść się w świat idei
Wasze komentarze i udostępnienia za każdym razem bardzo w tym pomagają.
Życzymy Wam samych chwil 🤣🤣🤣
Kto przeczytał, niech oznaczy zgodnie z hasłem wyżej.