Original Liquor Store

Call Directions Website

Original Liquor Store 🍷 Original Liquor Store | Pasiune pentru băuturi fine și tutun de calitate | 🥂 Degustări exclusive | 📍 Bulevardul Independenței 20B, Brăila
(1)

Bache-Gabrielsen Sérénité Extra – un Cognac Grande Ch*****ne fin, rotund și intens, cu note de fructe uscate, condimente...
10/10/2026

Bache-Gabrielsen Sérénité Extra – un Cognac Grande Ch*****ne fin, rotund și intens, cu note de fructe uscate, condimente și lemn, plus o textură foarte catifelată.

Disponibil la Original Liquor Store.
Bd. Independenței nr. 20, colț cu Strada Școlilor, Brăila.

GlenDronach 15yo, maturat în butoaie de sherry, alături de trabucuri Gurkha — o asociere elegantă, pentru cei care aprec...
07/10/2026

GlenDronach 15yo, maturat în butoaie de sherry, alături de trabucuri Gurkha — o asociere elegantă, pentru cei care apreciază aromele intense.

Disponibile la Original Liquor Store.
Bd. Independenței nr. 20B, Brăila

**ky

Le-ați tot cerut, așa că le-am adus. 🥥Noile HiWATER sunt acum în magazin, în mai multe variante: Coconut Water, Coconut ...
26/09/2026

Le-ați tot cerut, așa că le-am adus. 🥥

Noile HiWATER sunt acum în magazin, în mai multe variante: Coconut Water, Coconut Water Sparkling, Passion Pop, Choco Coco și Strawberry Punch.

Fresh, diferite și perfecte pentru cine vrea să încerce ceva nou.

📍Disponibile acum la Original Liquor Store.

Aseară am reluat degustările la Original Liquor Store, după o scurtă pauză. 🍷Tema serii a fost Lumea Veche vs. Lumea Nou...
18/09/2026

Aseară am reluat degustările la Original Liquor Store, după o scurtă pauză. 🍷

Tema serii a fost Lumea Veche vs. Lumea Nouă — o ocazie bună să vedem, direct în pahar, cât de mult pot influența zona, clima și stilul producătorului caracterul unui vin.

Mai mult decât o simplă degustare, a fost o seară despre diferențe, comparații și despre cm începi să înțelegi mai bine ce îți place într-un vin.

Mulțumim tuturor celor care au fost alături de noi.
Ne revedem curând la următoarea degustare. 🥂

🍷

13/09/2026

Știi unde găsești singurul magazin specializat de băuturi din Brăila? 👀

La Original Liquor Store găsești sute de etichete: vinuri din toate colțurile lumii, wh**ky, rom, gin, tequila, cognac, prosecco, șampanie, trabucuri și multe altele, pentru toate gusturile și bugetele.

📍 Bulevardul Independenței nr. 20B, colț cu Strada Școlilor, Brăila.

Urmărește traseul și vezi cât de simplu ajungi la noi.

🥃 Guatemala, într-un pairing care merită descoperit.Ron Botran aduce în pahar stilul specific romurilor guatemaleze: bog...
21/08/2026

🥃 Guatemala, într-un pairing care merită descoperit.

Ron Botran aduce în pahar stilul specific romurilor guatemaleze: bogat, rotund și elegant, cu note de lemn, fructe uscate, caramel și condimente, construite prin maturarea la altitudine.

Alături, un trabuc Gurkha completează experiența cu aromele sale intense și condimentate, într-un pairing în care dulceața și complexitatea romului echilibrează foarte bine caracterul tutunului.💨

📍 Le găsești la Original Liquor Store.

Nikka Taketsuru Pure Malt 🇯🇵Un blended malt japonez creat în onoarea lui Masataka Taketsuru, fondatorul Nikka și una din...
14/08/2026

Nikka Taketsuru Pure Malt 🇯🇵

Un blended malt japonez creat în onoarea lui Masataka Taketsuru, fondatorul Nikka și una dintre figurile importante în dezvoltarea wh**ky-ului japonez.

Profilul aromatic este echilibrat și expresiv, cu note de portocală, pară și fructe confiate, completate de accente fine de cereale, condimente și turbă discretă. Finalul aduce nuanțe ușor amărui de grapefruit și ciocolată neagră.

Un wh**ky elegant, bine construit și potrivit pentru cei care vor să descopere stilul japonez.

🍷 Original Liquor Store – premium, dar mereu corect la preț. Vino să vezi de ce suntem cei mai buni!

📍 Bulevardul Independenței nr. 20, colț cu Str. Școlilor.
🌟Calitate. Diversitate. Preturi bune!
📞Comenzi la telefon: 0771 791 928

**ky

13/08/2026

Te așteptăm să descoperi și să încerci cocktailurile Coppa! 🍹
📍Original Liquor Store - Bulevardul Independenței 20

Tequila Volcán 🇲🇽Dacă nu ești foarte familiarizat cu tequila, diferența dintre ele e destul de simplă:Blanco păstrează c...
13/08/2026

Tequila Volcán 🇲🇽
Dacă nu ești foarte familiarizat cu tequila, diferența dintre ele e destul de simplă:
Blanco păstrează cel mai bine gustul proaspăt al agavei și este mai directă.
Reposado este maturată în butoi, așa că devine mai rotundă și mai fină.
X.A merge și mai departe, cu un gust mai bogat și mai complex.

🍷 Original Liquor Store – premium, dar mereu corect la preț. Vino să vezi de ce suntem cei mai buni!

📍 Bulevardul Independenței nr. 20, colț cu Str. Școlilor.
🌟Calitate. Diversitate. Preturi bune!
📞Comenzi la telefon: 0771 791 928

Crama Gramofon  – vinuri românești bine făcute și la un preț corect.Sauvignon Blanc, Chardonnay și Rosé – trei variante ...
17/06/2026

Crama Gramofon – vinuri românești bine făcute și la un preț corect.

Sauvignon Blanc, Chardonnay și Rosé – trei variante ușor de înțeles, plăcute în pahar și potrivite pentru orice moment în care vrei un vin bun.

Fresh, echilibrate și cu un raport calitate-preț excelent. Doar 42 lei / sticlă

🍷 Original Liquor Store – premium, dar mereu corect la preț. Vino să vezi de ce suntem cei mai buni!

📍 Bulevardul Independenței nr. 20, colț cu Str. Școlilor.
🌟Calitate. Diversitate. Preturi bune!
📞Comenzi la telefon: 0771 791 928

Address

Independentei C/c Scolilor
Braila
810004

Opening Hours

Monday 09:00 - 23:00
Tuesday 09:00 - 23:00
Wednesday 09:00 - 23:00
Thursday 09:00 - 23:00
Friday 09:00 - 00:00
Saturday 09:00 - 00:00
Sunday 09:00 - 23:00

Telephone

+40771791928

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Original Liquor Store posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Shortcuts

Share