12/06/2026
Admir oamenii care își văd liniștiți de treabă, dar nu își suprimă emoțiile.
Oamenii care trăiesc în armonie cu propriile valori, fără să simtă nevoia de a demonstra ceva cuiva.
Oamenii ce nu au nevoie de un public ca să fie corecți, să fie integri sau să își respecte cuvântul sau să ofere ajutor.
Tocmai am terminat cele trei volume din “Cel mai iubit dintre pământeni” și mi-a rămas gândul la o idee pe care o avea personajul principal, Petrini, și anume că un om puternic e acela care îți poate face rău dar alege să nu o facă și să nu îți spună niciodată că nu a facut-o, să păstreze asta pentru sine.
Aspir să devin un astfel de om.