Briar Creek Farms

Briar Creek Farms Briar Creek Farms serves the Bloomsburg, PA area with farm fresh fruits, vegetables, and dairy.
(1)

Specials for the week of 9/21/2026 – 9/26/2026:Red Seedless Watermelons – $4.49/eaRed Peppers – $1.29/lbYellow Peppers –...
09/21/2026

Specials for the week of 9/21/2026 – 9/26/2026:

Red Seedless Watermelons – $4.49/ea
Red Peppers – $1.29/lb
Yellow Peppers – $1.29/lb
Orange Peppers – $1.29/lb
2 lb Cooking Onions – $1.59/bag

Store closed Saturday, September 26 through October 5.
All pickups need to come to the back of the warehouse before 10am.

Specials for the week of 9/14/2026 – 9/19/2026:Local Colored Peppers – $0.79/lb2 lb Cooking Onions – $1.59/bagLocal Gree...
09/15/2026

Specials for the week of 9/14/2026 – 9/19/2026:

Local Colored Peppers – $0.79/lb
2 lb Cooking Onions – $1.59/bag
Local Green Peppers – $0.79/lb
Local Green Cabbage – $0.49/lb

Store closed Saturday, September 26 through October 5.
All pickups need to come to the back of the warehouse before 10am.

Specials for the week of 9/7/2026 – 9/12/2026:Large Eggs – $0.99/dz3 lb White Potatoes – $2.00/bag3 lb Red Potatoes – $2...
09/09/2026

Specials for the week of 9/7/2026 – 9/12/2026:

Large Eggs – $0.99/dz
3 lb White Potatoes – $2.00/bag
3 lb Red Potatoes – $2.25/bag
2 lb Cooking Onions – $1.59/bag
Local Green Pepper – $0.79/lb
Local Colored Peppers – $0.79/lb

We will deliver to the Bloomsburg Fair every morning.
Store will be closed Fair Week.

Specials for the week of 8/31/2026 – 9/5/2026:Large Loose Carrots – $0.59/lbAll Colored Peppers – $1.29/lbRed Onions – $...
09/01/2026

Specials for the week of 8/31/2026 – 9/5/2026:

Large Loose Carrots – $0.59/lb
All Colored Peppers – $1.29/lb
Red Onions – $0.79/lb
Large Eggs – $0.99/dz
3 lb White Potatoes – $2.00/bag
3 lb Red Potatoes – $2.25/bag
We will be closed for Labor Day, Monday, September 7th

Specials for the week of 8/24/2026 – 8/29/2026:Local Green Peppers – $0.79/lbExtra Large Cabbage – $2.50/head  – 5+ for ...
08/24/2026

Specials for the week of 8/24/2026 – 8/29/2026:

Local Green Peppers – $0.79/lb
Extra Large Cabbage – $2.50/head
– 5+ for $2.00/head
3 lb Red Potatoes – $2.25/bag
3 lb White Potatoes – $2.00/bag
Local Cucumbers – $0.45/ea
– 2 for $0.75
Local Eggplant – 2 for $4.00

We will soon have local Ginger Gold, Honeycrisp, and Paula Red apples!

Specials for the week of 8/17/2026 – 8/22/2026:Local Green Peppers – $0.79/lb3 lb Red Potatoes – $2.25/bag3 lb White Pot...
08/17/2026

Specials for the week of 8/17/2026 – 8/22/2026:

Local Green Peppers – $0.79/lb
3 lb Red Potatoes – $2.25/bag
3 lb White Potatoes – $2.00/bag
Extra Large Cabbage – $2.50/head
– 5+ for $2.00/head
Cucumbers – 2 for $0.75
Vidalia Sweet Onions – $0.89/lb

We will soon have local Ginger Gold, Honeycrisp, and Paula Red apples!

Specials for the week of 8/10/2026 – 8/15/2026:Canadian Romaine Lettuce – $0.99/headGreen Leaf – $0.99/headRed Leaf – $0...
08/10/2026

Specials for the week of 8/10/2026 – 8/15/2026:

Canadian Romaine Lettuce – $0.99/head
Green Leaf – $0.99/head
Red Leaf – $0.99/head
Extra Large Green Cabbage – $2.50/head
– 5 for $10.00
Local Green Peppers – $0.79/lb
3 lb Red Potatoes – $2.25/bag
3 lb White Potatoes – $2.00/bag
Local Cucumbers – $0.45/each
– 2 for $0.75

Specials for the week of 8/3/2026 – 8/8/2026:Red Seedless Watermelon – $4.49/eaGreen Cabbage – $0.49/lb3 lb White Potato...
08/04/2026

Specials for the week of 8/3/2026 – 8/8/2026:

Red Seedless Watermelon – $4.49/ea
Green Cabbage – $0.49/lb
3 lb White Potatoes – $2.00/bag
Local Green Peppers – $0.89/lb
Extra Large Naval Oranges – $0.75/each
– or 3 for $2.00
Red and Green Leaf Lettuce – $0.99/head

Weekly Specials for July 27 - August 1Red Seedless Watermelon - $4.49/eaGreen Cabbage - $0.49/lb3 lb White Potatoes - $2...
07/27/2026

Weekly Specials for July 27 - August 1

Red Seedless Watermelon - $4.49/ea
Green Cabbage - $0.49/lb
3 lb White Potatoes - $2.00/bag
Green Peppers - $0.99/lb
Romaine Lettuce - $1.29/head
Extra Large Naval Oranges - $0.75/ea
- or 3 for $2.00

Weekly Specials for July 20 - 25:Red, Yellow, or Orange Peppers - $1.89/lbRed Seedless Watermelon - $4.49/eaGreen Cabbag...
07/21/2026

Weekly Specials for July 20 - 25:

Red, Yellow, or Orange Peppers - $1.89/lb
Red Seedless Watermelon - $4.49/ea
Green Cabbage - $0.49/lb
Lettuce - $1.29/head
Green Peppers - $1.49/lb
3 lb New Ripe Potatoes - $2.00/bag

Local items available: Zucchini, Green Beans, Tomatoes, Red Beets, and Sweet Corn

Address

1017 E 7th Street
Bloomsburg, PA
17815

Opening Hours

Monday 7am - 2pm
Tuesday 7am - 1pm
Wednesday 7am - 2pm
Thursday 7am - 2pm
Friday 7am - 2pm
Saturday 7am - 1pm

Telephone

+15707840507

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Briar Creek Farms posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Shortcuts

Share